Multi-map یا Map-switch چیست؟

در
دسته بندی ها: تجهیزات, ریمپ, سیستم های کامپیوتری

واژهMulti-map یا Map-switch چیست؟

واژه های Multi-map یا Map-switch در اصل ارتباط مستقیم تکنیکی با ECU خودرو های امروزی دارند. اصطلاح ECU برای واحد کنترل الکترونیکی به کار می رود و نامی است برای دستگاهی که یک یا چند سیستم الکتریکی را در یک وسیله نقلیه کنترل می کند. این کار در Map-switch دقیقاً مانند BIOS در کامپیوتر انجام می شود. بخش ECU دستورالعمل هایی را برای سیستم های مختلف الکتریکی به صورت سیگنال ارسال نموده و به آنها می گوید که چه کاری انجام دهند و چگونه کار کنند.

کاربرد واژه ریمپ در Map-switch

ریمپ ecu یا ریمپ ایسیو فرایندی در Multi-map و Map-switch است برای تغییر کامپیوتر موتور خودرو، که به عنوان یک واحد کنترل موتور یا (ECU) شناخته می شود.همانطور که می دانید ایسیو برای مدیریت کارکردهایی از قبیل تزریق سوخت ، سنسورها ، جریان هوا و غیره برنامه ریزی شده است با تغییر یا بازنویسی این برنامه با نرم افزار جدید ، می توان توابع را شخصی سازی کرد و عملکرد ماشین شما را بهبود بخشید.

ریمپ در Map-switch

 

فواید ریمپ در Map-switch چیست؟

امروزه Multi-map و Map-switch امری شناخته شده در بین متخصصان خودرو است که سازندگان خودرو مدل های ایسیو خود را به گونه ای برنامه ریزی می کنند که عملکرد آنها با راندمان نهایی کارایی نداشته باشد. این مورد به آنها امکان می دهد تا با ریمپ ایسیو و ایجاد ترفندهایی هر چند کوچک، یک مدل پیشرفته تر یا اسپرت را با موتور کارآمدتری فعال کنند. در نتیجه با شروع فعالیت چنین خودرویی، می توانند از موتور خود نهایت استفاده را ببرند که شاما فاکتورهای زیر است:

  1. بهبود عملکرد
  2. راندمان سوخت
  3. پاسخگویی سریع

با Multi-map و Map-switch  بهبود عملکرد موتور روش دیگری برای رسیدن به سرعت بیشتر و قدرت بیشتر است. افزایش قدرت اسب بخار خودرو بستگی به نوع موتور آن دارد. به عنوان مثال، شما می توانید به اندازه 40-50 اسب بخار قدرت برای موتورهای توربو بدست آورید. این میزان ممکن است در موتورهای دیگر کمتر باشد. بسیاری از خدمات ریمپ در Multi-map و Map-switch همچنین دارای افزایش گشتاور تا 80 نانومتر (نیوتن متر) هستند. به عبارت دیگر ، سریعتر احساس خواهید شد!

ریمپ در Multi-map و Map-switch امکان انتخاب پویا چندین مجموعه سطح عملکرد را فراهم می کند. به منظور جابجایی بین سطوح عملکرد تنظیم شده خودرو به صورت جداگانه، راننده باید دنباله ساده ای از دکمه ها / سوئیچ ها را در خودرو انجام دهد. بسته به نوع اتومبیل، این کار را می توان با خاموش یا روشن بودن موتور انجام داد، اما احتراق باید روشن باشد.

ریمپ در Multi-map و Map-switch

فرایند Map-switch یک ویژگی انقلابی است که به راننده اجازه می دهد تا هنگام رانندگی از دو یا چند سطح عملکرد انتخاب کند. این ویژگی فقط برای نسخه های ایسیو موجود است و وسیله نقلیه باید با رم Map-switch تنظیم شود.

به همین دلیل تولید کنندگان Map-switch ایسیو را توسعه داده اند. این سوئیچ کوچک می تواند به راحتی روی براکت مایع کلاچ خودرو نصب شود و امکان تعویض هر زمان را هنگام سوار شدن بین نگاشت های جداگانه ایسیو امکان پذیر می کند. حتی در حالت حداکثر زمانی که تریم های محیطی مانند آب و دمای هوا و فشار هوا غالباً غیرفعال شده اند تا بتوانند عملکرد قابل پیش بینی تری داشته باشند، می توانید به راحتی موتور خود را در از حالت Road Mode به Track Mode سوئیچ کنید.

Map-switch جدول ریمپ

لازم به ذکر است به هنگام حرکت خودرو، می توان سیستم Map-switch را در دو حالت اکونومی یا اسپورت تنظیم نمود. در هر یک از مود های فوق با اضافه شدن چند پارامتر این قابلیت به خودرو داده می شود تا بسته به تمایل و وضعیت ترافیک و جاده با مصرف پایین و یا با شتاب و قدرت بیشتر حرکت کند. با استفاده از Map-switch امکان نصب چند مود بر روی ایسیو وجود خواهد داشت. در این حالت چنانچه یک خودرو در اختیار چند راننده با سلائق مختلف باشد، هر یک از آنها بتواند به دلخواه و بسته به شرایط محیطی بدون خاموش کردن ماشین و تنها با یک سوئیچ ساده به هر یک از مود ها منتقل شوند. یعنی یا بع حالت اسپورت سوئیچ کرده و با توان بیشتری برانند و یا به حالت شهری بروند.

امروزه با توجه به پیشرفت فناوری در حوزه ریمپ ایسیو مجموعه ما این توانایی را دارد تا با هزینه ای مناسب بدون تعویض یا اضافه کردن جزیی به ایسیو دو الی سه ریمپ را در اختیار داشته باشید.

Map-switch